Nejznámější japonské meče

Přehled Budo

Mezi nejznámější styly patří například. Kenjutsu (umění meče) a z něj později vytvořené kendo (cesta meče) je japonský šerm mečem.
skluziny.sweb.cz/stylbudo.htm

Ullmann V.: Japonská tradiční hudba

. setkání umyjí ruce (viz "Japonská zahrada"). Vchod do čajovny bývá snížený a poměrně úzký - říká se že je to proto, aby samurajové museli odložit meč, chtějí-li projít; každopádně však sklonění u vchodu má vyjadřovat úctu a pokoru.
astronuklfyzika.cz/HudbaJaponsko.htm

Japonské zbraně: Ostří a bodce všech druhů. - Otaku...

Katana Je asi nejznámější či, u většiny populace, jediný známý japonský meč. . Pokud vás upoutaly japonské meče a hodláte si některý z nich koupit, tak pozor! Hlavně na sebe a své okolí. Přeci jen se jedná o zbraň.
otakuzin.wgz.cz/rubriky/pod-lupou/japonske-zbrane-ostri-a-bodce

Ostří všech jmen a tvarů - odhalení mečů a šermířství...

Epoch Times - Zpravodajství, kultura, názory, zajímavosti, zdraví, koktejl, Čína. . Japonský Nihontō Nihontō jsou tradiční jednohranné japonské meče, z nichž patrně nejznámější je katana. . Evropský široký meč
velkaepocha.sk/2010011712155...odhaleni-mecu-a...

Kendó - cesta meče | Fudoshinkai České Budějovice

Taková cvičení napomáhala k jistému zacházení s bambusovými meči shinai a větší rychlosti sebeobrany. . Kendó – cesta meče. Šermování v Japonsku vychází z technik použití obouručního meče, který používal japonský válečník samuraj.
fudoshinkaicb.cz/informace/kendo-cesta-mece

Japonské hory

. je nejvyšší vrchol a zároveň jeden z nejznámějších symbolů Japonska. Magická krása, relativní dostupnost a zejména hluboká posvátnost činí z této hory v oficiální turistické sezoně (červenec, srpen) silný magnet nejen na japonské turisty.
mc.posvete.cz/japonske-hory.html

Stříbrná přívěsek Meč japonského bojovníka.-priv119- ...

Stříbrná přívěsek Meč japonského bojovníka.-priv119- SilverAgi Bangkok co.ltd Replika jednoho z mnoha válečných mečů. Přívěsek-MEČ Materiál : stříbro 925/1000 Kontrolováno puncovním úřadem: ano Povrchová úprava: lesk Typ šperku.
rivershop.cz/cz-detail-621323-privesek-mec.html

Nihontó - Japonský meč

Nihonto Kenkyukai. Zacházení s mečem. Japonský meč může být klasifikován podle délky, podle soupravy anebo podle kombinace obojího. . Pro nejširší veřejnost je asi nejznámějším typem japonského meče daitó pojmenování KATANA:
nihonto.japan.cz/index.php/cs/japonsky-mec/5-nihonto-japonsky-mec

Ukiyo-e, japonské barevné dřevořezy | oJaponsku.cz

Samozřejmě máte pravdu, barevné tisky a tušová malba patří k nejznámějším proudům japonské malby, ale nejsou to proudy jediné. . Abe no Seimei, japonský Merlin. Americký veterán vrací meč japonské rodině 19.09. 2013 | 17:59
ojaponsku.cz/ukiyo-e-japonske-barevne-drevorezy-325/

Japonské Meče-Typy Mečů...Gunto | Meče

Katana Katana je asi nejznámější typ japonského meče, klasický meč samurajů a pěších bojovníků.. Tanto Nejkratší z japonských mečů nebo také samurajská dýka. Délka čepele 15-30cm. Zraň primárně používaná k bodání.
replikymecu.com/mece/japonske-mece-typy.html